hepatita c

Hepatita

Postata de membru257060 cu 10 ani in urma.

ce tratament se ia pt hepatita c ?

Raspunsuri (4)

membru257060

acum 10 ani

vreau sa aflu ce tratament se ia pt hepatita c

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca virusul este activ ( viremia sau ARN VHC este crescuta) se indica tratament antiviral ( interferon, ribavirina). Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare.

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Este un tratament specific antiviral (interferon, ribavirina, plus molecule mai noi care urmeaza a fi introduse in practica). Tratamentul se face sub urmarirea atenta a medicului infectionist/ gastroenterolog.

rodica

acum 10 ani

sfatul meu: incerca sa nu administrezi interferon...

consuma zeolit lichid imbunatatit cu dhq, L-arginina si bio bran 1000. sanatate!!!