hepatita c

Hepatita

Postata de michelle30 cu 10 ani in urma.

buna ziua, stie cineva cum se poate obtine noul tratament entecavir antiviral?am auzit ca e
mult mai nociv asupra organismului decat interferonul si ribavirina...merge si la hep C? ca eu stiu pe cineva care face doar pt hep b...trebuie genotiparea virusului? multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Entecavirul nu face parte din schema de tratament a hepatitei cu virus C, asadar, nu veti obtine aprobare acestui tratament.

michelle30

acum 10 ani

am inteles..multumesc!!! dar pt hep c a aparut vreun tratament antiviral inlocuitor interferonului si ribavirinei?va multumesc

hepatită c

acum 10 ani

E cineva de gen femin ? eu am 56 ani

michelle30

acum 10 ani

da..eu sunt....30 de ani...