Hepatita C

Hepatita

Postata de C. Lucica cu 11 ani in urma.

Am Hepatita C si ma doare sub coaste este ceva grav? Am tratament liv 52 si hepatoprotector de 2 luni. Pot sa i-au si interferonat naturist ?
Multumesc!

Raspunsuri (8)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea descrisa nu este cauzata de hepatita cu virus C.
Este bine sa evaluati periodic activitatea virala ( TGP, TGP, viremie) pentru a putea beneficia de tratament antiviral. Intre timp, puteti urma tratament cu hepatoprotectoare.

Tcaciuc Luiza

acum 11 ani

Pentru afectiuni la nivelul ficatului merge foarte bine zeolitul lichid, bio-branul 1000 si l-arginina. Toate au rolul de a detoxifia, proteja si mentine functiile ficatului, Multa sanatate!

michelle30

acum 10 ani

dar pentru a distruge virusul? ca de fapt asta e ceea ce este de interes maxim...sa taiem raul de la radacina..inafara de interferon si ribavirina? stiti si alt tratament?multumesc

RODICA

acum 10 ani

OZONOTERAPIA ESTE O TERAPIE UIMITOARE , DA REZULTATE BUNE IN HAPATITE VIRALE SI AFECTIUNI ALE FICATULUI! NU DISPERA SANSE SUNT ... TOTUL ESTE SA LE FOLOSESTI

michelle30

acum 10 ani

si unde gasim tratamentul acesta?/ozonoterapia?:)

RODICA

acum 10 ani

SUNT CABINETE PARTICULARE CARE FAC OZONOTERAPIE (BUCURESTI - PURE MED; CLUJ - MEDEXPERT...) AFLI MAI MULTE PE GOOGLE .... DEPINDE DIN CE ZONA ESTI!

Cristina Rosioara

acum 10 ani

Singurul tratament care ajuta si care te scapa de o viitoare ciroza sau cancer,este tratamentul antiviral cu interferon si ribavirina prescrisa de doctorul tau,si nimic altcva nu face ficatul bine.Restul terapiilor cu diverse protectoare hepatice si regim ajuta sa te simti mai bine si tu si ficatul bolnav,dar virusul isi face de cap in timp si nu se joaca de loc. Asa ca mergeti si luptati pt tratamentul antiviral cat mai este timp! SUCCES SI SANATATE!

michelle30

acum 10 ani

Draga Cristina, vreau sa te intreb ce tratament naturist ai urmat de esti asa de descurajata? chiar imi pare rau sa aud asta?ai hep b sau c? ai facut vreodata interferon? ai incercat interferonatul naturist si ti-a facut rau? eu numai bine iti doresc, dar si puterea plantelor este mare....sa stii...eu iti voi mai scrie peste cateva luni...ce mi-a iesit la analize...bafta multa!!!!