hepatita c

Hepatita

Postata de resio cu 12 ani in urma.

buna ziua am 35 de ani nu beau nu fumez starea fizica normala. am hepatita c din 2003 am facut analize fibromax in feb 2011. viremie 466393 ui /ml fibrotest 0.18 tgo 38. am depus dosarul pentru tratament dar raspunsul e ca "f0 nu se trateaza." si sa fac fibroscane. In plus sufar de tulburari afective din adolescenta si doctorul mi-a spus sa vad un psiholog. ce sa fac? cand am dreptul sa primesc tratamentul? . mutumesc.

Raspunsuri (2)

eva40

acum 12 ani

eu am avut multe cazuri de hepatita C,sunt cu analizele foarte bune

daca vrei,iti dau amanunte
scrie-mi pe
***@yahoo.com

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

In momentul de fata, riscul tratamentul antiviral de a va accentua problemele afective este mult mai mare decat eventualul beneficiu (practic iluzoriu) asupra ficatului.
Urmarirea periodica a transaminazelor si initierea tratamentului la indicatia medicului curant mi se pare cel mai intelept (la ritmul actual de inovatie in tratamentul antiviral, sansele de a beneficia in viitorul apropiat de un medicament cu toleranta si eficacitate superioare celor de azi sunt foarte mari).