hepatita c

Hepatita

Postata de corny1 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,sant diacnosticat cu virusul c,iau traratament de 5 saptamani cu copegus 200 si pegasys 180 micrograme,cel mai rau ami este cand nu pot sa respir,ma apuca dintro data si am sezatia ca ma sufoc si nu pot sa adorm de frica,ce as putea lua pt.am anteles ca nu am voie sa iau nici un medicament sau ceaiurii.Ce ma sfatuiti.
Mltumesc

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs trebuie pentru stabilirea conduitei terapeutice trebuie efectuate mai îmtâi efectuată o radiografie pulmonară precum şi analize de către un medic pneumolog

TataNicu

acum 12 ani

Cititi, va rog, prospectul.(dispnee, tuse...etc)

corny1

acum 12 ani

Multumesc de raspuns dar am facut si radiografiea pulmonara dar nu am nimic la plamani si celelante analize au iesit bine.Doamna doctor m-ia spus ca e de la tratament si cu timpu va disparea si ca n-am ce face.De aia am cerut parerea dumneavostra.
Anca o data Multumesc