hepatita c

Hepatita

Postata de diamir cu 12 ani in urma.

Sotul meu a fost diagnosticat cu virus c a facut un interferon si acum asteptam sa repete viremia la sase luni , are stari de ameteala daca se loveste se invineteste imediat sau singereaza mult nu stiu ce sa cred analize nu vrea sa mai faca pina nu trecc alea sase luni adica in noembrie ce sfat imi dati va rog mult sa-mi raspundeti multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

daca sotul dumneavoastra nu este cunoscut cu afectari ale coagularii, sau cu acele ameteli de dinaintea inceperii tratamentului cu interferon, trebuie sa va prezentati ori la medicul care v-a initiat acest tratament ori la medicul de familie pentru un consult amanuntit si inevitabil si un set de analize pentru a decela eventuale efecte secundare ale interferonului.
pentru mai multe detalii despre hepatita cu virus C si tratamentul cu interferon, va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-cronica-cu-virus-c-tratament-efecte-adverse_645

va urez o zi buna

Dr. Achitei

acum 12 ani

Subscriu celor mentionate. O posibila cauza a sangerarilor facile ar putea fi progresia bolii hepatice, si nu efectul tratamentului cu interferon.
De accea va recomand o evaluare hepatologica mai devreme. Viremia o veti face la 6 luni de la terminarea tratamentului, nu mai devreme

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului