Hepatita C

Hepatita

Postata de mary50 cu 13 ani in urma.

In dec.2010 am facut un set de analize: limfocite-45.9, nr.absolut limfocite-4.5, LDL colesterol-146, TGP-71, in feb.2011 AcHCV-reactiv, in noi.2010 la ecograf: ficat ,pancreas, splina fara modificari ecografice.Cit de grav ar putea sa fie?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Probabil că aveţi o hepatită cronică C, dar investigaţia de certitudine pentru a putea pune diagnosticul este PCR-ul (determinarea ARN viral), pe lânga analizele efectuate de dumneavoastră.