HEPATITA C

Hepatita

Postata de MARIUS36117711 cu 13 ani in urma.

CE MEDICAMENTE POT SA IAU DACA SUNT PURTATOR HVC?POT SA SCAP SA NU MAI IMI APARA LA ANALIZE?

Raspunsuri (2)

Nicole

acum 13 ani

Singurul tratament prnteu HVC este Interferonul care greu se intra in program , depinde de cat de mare ai viremia si ce stadiu este fibroza ficatului.Si eu sunt purtatoare HVC cu o viremie de 76000 dar fibroza ficatului este 0,si sincer la ce efecte secundare are interferonul ....

andreia

acum 13 ani

Buna ziua, va rog sa-mi interpretati si mie niste analize facute de sotul meu, fiind suspect de hepatita c.
Alfa2 Macroglobulina 1.72
Haptoglobina 0.84
Apolipoproteina A1 1.38
Bilirubina 5.13
Gamma GT 38
ALAT/TGP 77
ASAT/TGO 38
Glicemia a jeun 4.55
Trigliceride 0.97
Colesterol total 7.47
Viremia 25 299 087 Ui/mL

Astept un raspuns cat mai repede.Va multumesc