hepatita c

Hepatita

Postata de maria644 cu 13 ani in urma.

am 37 de ani si am hepatita cronica c ,dupa un an si jumatate de tratament antiviral cu pegasys nu am obtinut un rezultat pozitil .la inceputu tratamentului cantitatea virusului a fost mai mica de cit la svirsit dupa 72 de saptamini,si nu stiu ce pot face sa prelungesc ori nu. daca puteti sa mi da/ ti o idee.mersi

Raspunsuri (2)

Mada0904

acum 13 ani

Mama mea a avut hepatita c si a facut tratament cu interferon, nu stiu exact denumirea comerciala, dar pe langa asta a luat si ribavirina, (Rebetol 200 mg). Din ce ati scris Dvs. inteleg ca nu ati luat si ribavirina. Poate ar fi bine sa incepeti un tratament complet.

maria644

acum 13 ani

am primit si ribavirina impreuna cu pegasys