Hepatita C

Hepatita

Postata de tonicotura cu 13 ani in urma.

Buna seara.Sotia mea are hepatita C.Face analize de doua ori pe an.Toate analizele ai sunt in norma,mai putin transaminazele.Ultimele rezultate au fost:G.O.T=37 ,G.P.T.=63 ,Gama G.T=45.Cum putem sa ne apropiem mai mult de valorile normale ale transaminazelor? Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Gabriela

acum 13 ani

Interesul dumneavoastra este sa urmariti viremia(pe langa transaminaze)iar rezultate foarte bune(cu imbunatatirea considerabila a valorilor)se obtin(e drept,tratamentele sunt de lunga durata,daca nu pentru toata viata) cu tot felul de produse(pastile)naturiste.(Ganoderma,Silimarina,Arginina,Noni etc).
Aveti incredere!!!!Linistea,fericirea,calmul,sustinerea familiei,odihna si alimentatia,fac minuni,sa stiti.
Sanatate multa.

tonicotura

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns.Numai ca de cand a terminat tratamentul si anume din februarie 2008,nu a mai facut viremia pentru ca medicul nu le cere zicand ca nu sunt necesare!Si mai este o problema si anume ca sotia mea nu se considera o persoana bolnava!Multumesc.

Mirey

acum 13 ani

asta este foarte bine ca nu se considera o persoana bolnava. Îi ajută mult la boala o astfel de gândire. Viremia trebuie facuta ca nu cumva sa revina virusul ( au mai fost cazuri) Nu trebiue sa ceara doctorul O puteti face ca sa verificati starea doamnei. Daca virusul este nedetectabil atunci chiar este o persoana sanatoasă. A scapat, dar nu trebiue sa renunte la un mod de viata sanatos. Multa bafta!