hepatita c

Hepatita

Postata de stefan232 cu 15 ani in urma.

Am o mare dilema....am cunoscut o fata care ma atrage foarte mult.Mi-a marturisit ca are hepatita c..nu stiu ce sa fac..sa rup relatia din cauza asta....sincer mi-e frica sa nu ma contaminez.Credeti ca as putea sa am o relatie serioasa cu aceasta fata?

Raspunsuri (4)

iosif23

acum 15 ani

depinde ce fel de hepatita are daca este hepatita cronica nu-i nici o problema

alin58

acum 15 ani

Nu te poti contamina decat daca sangele ei intra in contact cu al tau, lucru putin probabil. Eu am hepatita C de aproximativ 20 de ani si nu mi-am imbolnavit sotul.

ovidiu95

acum 15 ani

uf

erbe

acum 14 ani

stai linistit ca nu poti sa ei virusul asa usor si mai ales prin contact sexsual virusul se ia numai prin singe
mai repedel iei de la dentist decit de la prietena ta daca o iubesti no dezamagi ca are nevoie de tine
sint purtatoare de virus c deci stiu ce-ti spun