hepatita C netratabila

Hepatita

Postata de rodica_rody1 cu 14 ani in urma.

Dupa 3 luni de tratament cu interferon, viremia aproape s-a dublat iar medicii au decis intreruperea tratamentului pe motiv ca organismul nu raspunde in mod corespunzator la tratament. Am intrebat medicul ce ramane de facut si a dat din umeri. Solicit urgent sugestii atat din partea medicilor cat si a celor care au trecut prin experiente similare. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

carmen dumitrana

acum 14 ani

ma numesc carmen si am suferit 3 ani de ceea ce aveti d-voastra. cantactati-ma pe adresa mea si va pot spune mai multe. [email protected]

CRISTINA D

acum 14 ani

Ma numesc Cristina ,am 53 de ani si am hepattita C ,am descoperit-o in 2005,mi-am facut dosarul pentru interferon .Azi mi s-a aprobat dosarul ,tb sa repet o analiza si apoi astept doza necesara.La ora actuala am viremia de 2200000.As dori sa stiu cum se procedeaza,cine tb sa-ti faca injectia,daca se pensioneaza pentru acest tratament?

magyval

acum 14 ani

Buna Cristina. Prima injectie se face in spital sub supraveghere medicala. Pe urmatoarele fie le faci la spital, fie poti sa inveti sa ti le faci singura.
Te poti pensiona temporar, exista prevedere in acest sens, trebuie sa vorbesti cu medicul curant.

lili

acum 10 ani

cate faci pe luna? iti cade parul? care sunt limitele normale ale viremiei?