hepatita b

Hepatita

Postata de Radu13117077 cu 15 ani in urma.

sunt contaminat cu virusul hepatic b, fac tratamentul de 3 luni cu interferon si sunt putin ingrijorat pt ca am avut acuma 3 luni tgp 56 si acuma la ultimele analize le am 237. Oare e ceva normal? Sau cu timpul va scadea?

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Valoarea normala a TGP este mai mica decat 32. Curios ca, dupa trei luni de tratament sa fi crescut atat de mult,inseamna ca ceva nu este in regula,ce a zis medicul care va trateaza???

alin58

acum 15 ani

Ar trebui sa faceti testele pt. o hepatita autoimuna. Si eu fac tratament cu interferon de 9 luni, normal analizele mai fluctueaza pe perioada tratamentului, dar nu este normal ca transaminazele sa creasca atat de mult.