hepatita b

Hepatita

Postata de rudolf-cassian cu 15 ani in urma.

Buna ziua,donanad sange pentru un coleg am aflat ca sunt infectata cu Ag HBs. Am facut mai multe analize si mi s-a spus ca am hepatita b cronica inactiva;desi ma simt foarte rau si am dureri destul de mari in zona ficatului nu urmez nici un tratament.As dori sa aflu mai multe informatii despre acest virus si tratamentul pe care il pot urma.:( M-as bucura enorm daca cineva ar putea sa imi recomande un medic care ma poate ajuta.

Raspunsuri (5)

TIMOFTE111886

acum 15 ani

cred ca e mai bine sa iti dau mail-ul [email protected] ,dar este afisat la profil

ELENA13113038

acum 15 ani

incearca un tratament natural pe baza de Aloe Vera ...daca vrei mai multe inf. contacteaza-ma la [email protected]. Bafta

acum 15 ani

Buna Irina,

Iti pot recomanda un medic care te poate ajuta; nu il cunosc personal, insa mi-a oferit un sfat medical prin intermediul site-ului si am fost foarte incantata de rabdarea si profesionalismul de care a dat dovada in oferirea raspunsului. Am auzit numai pareri de bine despre acest medic. Numele Dumnealui este Dr. Ditoiu Valerian si il gasesti la Spitalul Clinic Fundeni. Daca vrei, poti sa il contactezi pe numarul de tel. 0722/873284.

Iti doresc numai bine si insanatosire grabnica!

ALINA25126661

acum 15 ani

va rog sa imi spuneti si mie ce inseamna analizele urmatoare :
Ag HBs pozitiv
Anticorpi antiHBs 0 mUI/ml
Antigen HBe negativ
Anticorpi HBc pozitiv
tgp 38 U/l
tgo 35 U/l
PCR ADN HBV cantitativ
Incarcatura virala:
3 389 copii ADN HVB/ml
(3,53 log copii ADN HVB /ml)
994 UI/ml
(3,00 log UI/ml)
Sensibilitatea metodei:
51 copii ADN HVB /ml
1,71 log copii ADN HVB /ml)

Utilizator11582116576

acum 4 ani

Buna ziua, mi-am facut de curĂ¢nd analizele si mi-a iesit AgHbs18.16, ce inseamna asta? Ca transmit virusul mai departe?