Hepatita B

Hepatita

Postata de Ramo85 cu 8 ani in urma.

Buna,va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.Am descoperit ca am hepatita B ,am facut tratament cu Entecavir si inca il fac,momentan analizele sunt mai bune,viremia este de 72 ,valorile tranzaminazelor sunt bune si am 6 ani de cand fac acest tratament.Problema este ca imi doresc un copil,si as dori sa intrerup acest tratament,am inteles ca acest tratament este pe durata nedeterminata si nu trateaza hepatita B doar stagneaza virusul.
Ce sfat imi puteti da?

Raspunsuri (3)

Ioana

acum 8 ani

Cel mai indicat ar fi sa discuti cu medicul curant si in acelasi timp si cu ginecologul care iti va urmari sarcina. Ei stie cel mai bine daca poate fi modificata doza, daca pot sa apara complicatii in sarcina.

Ramo85

acum 8 ani

Multumesc frumos de raspuns!

Marina

acum 8 ani

Cine ti-a recomandat entecavir ,si. nu ai facut inaite interferon vreau sa vorbim mai mult am si eu aceasi problema de sanatate de 7 ani adresa mea de mayl ( [email protected]