Hepatita B ?

Hepatita

Postata de mari1965 cu 8 ani in urma.

Buna ziua.Va rog sa-mi interpretati si mie pe intelesul meu urmatoarele analize:MONOCITE -8,71(1-8 normal)ERITROCITE-250(mai mic de 5 normal) AgHBs 2571,2 POZITIV(0-1 Negativ) iar TGP/ALT 20 (5-55 normal)GGT 40 (15-73 normal)BILIRUBINA TOTALA 0,44(0,2-1,2 normal)Intrebare: Ce tratament pot urma,ce regim alimentar trebuie urmat pt a-mi scadea valorile si AgHBs-ul sa iasa negativ?Va multumesc si astept raspunsul dvs.

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Buna ziua!

Eu nu sant infectionista, dar AgHBS Pozitiv cu valoarea primita dupa analiza, inseamna o Infectie cronica cu virus B. Pentru a scadea aceste valori se poate folosi PEGASYS 180 (Peginterferon alfa-2a), acest medicament are cele mai suportabile efecte secundare.

tratament natural

acum 7 ani

exista un tratament foarte bun si ieftin, pastile cu extracte naturale, gasiti mai multe info la www.herbasan.ro