HEPATITA B

Hepatita

Postata de indigomyd84 cu 10 ani in urma.

Ag HBS POZITIV
Ac Anti HBS (anticorpi de suprafata) 2.8 UI/L
INCARCATURA VIRALA -ADN HBV 24249
ADN VIRAL HEPATITA B UI/mL 24249.00 , Sensibilitatea metodei mai mare de 15
copii/ml 82689.09 . Sensibilitatea metodei mai mare de51,15
sunt purtator sanatos sau nu? infectios sau nu?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Conform analizelor, sunteti infectat cu virusul hepatitic B iar infectia este activa ( incarcatura virala este mare ceea ce inseamna ca virusul este activ). Este recomandat sa consultati medicul infectionist sau gastroenterolog pentru evalaure in vederea tratamentului antiviral.