hepatita b

Hepatita

Postata de cristiano68357 cu 11 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu hepatita b insa viremia este foarte mica si medicul mia zis sa vin peste 6 lunii la control si nu mia dat nici un tratament poate cineva sa imi prescrie niste medicamente
Va multumesc anticipat astept raspunsul dumneavoastra

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu exista un tratament specific in astfel de situatii. Este bine sa respectati indicatiile medicului curant si sa repetati analizele pentru a verifica daca virusul devine activ- moment in care se initiaza tratament antiviral.
Puteti lua hepatoprotectoare ( liv 52, essentiale, etc) insa eficienta lor nu este suficient dovedita

mihnea Angelica

acum 11 ani

Stiu ca tratamentul cu Bio Bran 1000, zeolitul lichid si l-Arginina ajuta la reglarea functiilor ficatului, deci sunt bune si pt hepatita. Din cate am inteles produsele nu se gasesec in farmacii ca sunt putin mai scumpe. Poti incerca pe siturile: detoxifiere-deparazitare.ro, tratamentcancer.ro, ***

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Exista tratamente naturiste pe care le puteti lua, ca protectoare hepatice si antivirale si chiar acum este indicat sa le luati,cand viremia este foarte mica. Nici eu nu va indic Liv 52 si esentiale, dar puteti cauta o Arginina de buna calitate si un tratament cu suplimente cu rol antiviral hepatic.
Dr Adina Anghelea