Hepatita B

Hepatita

Postata de cristiano68357 cu 11 ani in urma.

Imi puteti recomanda si mie un tratament naturist pt hepatita b mia zis cineva sa iau interferonat da nu stiu daca este bun.Am facut viremia si este foarte mica 5494 copii ADN VHB/ml si 944 UL/ml.
Va multumesc anticipat,astept raspunsul dumneavoastra

Raspunsuri (3)

doctorulstietot

acum 11 ani

Va recomand tratament cu gemoterapie de Plantextract , alaturi de regim igeno-dietetic da rezultate de exceptie : 1. Extract de rosmarin mladite -50 picaturi in 50ml apa dimineata cu 30 de minute inainte de masa 2. Extract de Caprifoi negru mladite -50 picaturi in 50ml apa cu 30 de minute inainte de masa de prinz 3. Secale cereale 75 picaturi in50 ml apa seara . Tratamentul va fi urmat 60de zile , apoi va fi schimbat in functie de constantele biologice .

Rodica

acum 11 ani

Pentru hepatita, sunt bune urmatoarele produse:

- bio bran 1000
- zeolit lichid imbunatatit cu dhq

Timp de 3 luni tatal meu s-a tratat cu aceste medicamente si acuma ficatul se afla la nivele normale. Se simte foarte bine, parca i-a crescut si imunitatea putin.

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Buna ziua,
in primul rand tratamentele nu sunt universale ,pentru toti.Trebuie sa tinem cont si de diagnostic,dar si de intolerantele si alergiile fiecaruia, de stilul de viata,de urmarea unei diete personalizate ,in concordanta cu starea de sanatate. Si tratamentele naturiste au efecte secundare si trebuie luate numai in urma unei consultatii .
Va recomand intai o consultatie,si apoi un tratament adecvat combinat cu un stil de viata sanatos.
Dr Adina Anghelea
*