hepatita b

Hepatita

Postata de Kingus cu 13 ani in urma.

hepatita b pozitiv,Ag hbe negativ, Anti Hbe negativ,PCR ADN HBV cantitativ 44 434 copii AdN HVB/ml, Anticorpi HBc pozitiv.Fac tratament de pegasys de 1 an, mai a ramas 2 saptamini di tratament, cate sanse am sa scap de boala?

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Numai medicul infecţionist care vă are în evidenţă, vă poate lămuri în ceea ce priveşte evoluţia bolii. Vindecarea depinde şi de cooperarea dumneavoastră vis-a-vis de indicaţiile medicului (respectarea regimului şi a tratamentului medicamentos).

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

simona

acum 13 ani

am citit raspunsul dat de AISHAA unde zice ca interferonul nu este un bun medicament pentru cei in tratament si ca e mai bun un tratament homeopat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????NU ESTE ADEVARAT .este demonstrat faptul ca acest medicament pe lunga durata, a dat rezultate.eu sunt in tratament de 3 luni cu interferon pt hepatita b cronica si pot zice ca se simte ca anticorpii lupta cu virusul,este o minciuna eronata.

iuliana

acum 13 ani

asa am avut si eu la fel ca tine ,am facut pegasys un an dupa care Aghbe - Antihbe + viremie 575 , transaminaze 31 , bafta multa .