hepatita b

Hepatita

Postata de miha16 cu 13 ani in urma.

am hepatita b si sunt pe interferon.sotul este purtator sanatos cu agbe negativ cand o sa am voie sa raman gravida si daca se transmite de la sot la copil

Raspunsuri (4)

VALENTINA

acum 13 ani

Draga Miha

eu am aflat ca am hbs pozitiv in timpul sarcinii la 2 luni atunci cand am facut primele analize pentru sarcina.Copilul meu este perfect sanatos, am nascut prin cezariana, nu am alaptat si am administrat bebelusului un vaccin antiheparticb care l-am procurat prin Sensi Blu am dat pe el 900 lei in anul 2009.
Fi linistita si sANATATE MULTA

miha16

acum 13 ani

iti multumesc si voua sanatate si noroc sarbatori fericite

Antonella08

acum 13 ani

Buna, iti scriu si eu din experienta mea. Am depistat ca am hepatita B in timpul sarcinii, la primele analize. Am dus la bun sfarsit sarcina, am nascut prin cezariana si nu am alaptat. Bebe este perfect sanatos, sotul meu la fel. Pentru bebe am cumparat inca din timpul sarcinii, vaccinul imunoglobulina,cu 300 lei, de la Farmacia Academiei din Bucuresti, vaccin care i-a fost administrat micului, in primele 12 ore de la nastere.

miha16

acum 13 ani

iti multumesc