HEPATITA B

Hepatita

Postata de rodi04 cu 13 ani in urma.

Buna seara.Am hepatita cu virus b si fac tratament cu entecavirum.Poate sa-mi spuna cineva daca se poate obtine un program redus de lucru si unde trebuie sa merg,vreau doar pe perioada tratamentului.

Raspunsuri (3)

ali

acum 13 ani

Nu cred ca e nevoie de program redus,entecavirul nu da efecte adverse ,e suportat destul de bine!

darrin

acum 13 ani

Tratamentul cu entecavir nu da reactii adverse precum interferonul si este tolerat foarte bine de catre organism. Nu este nevoie de program redus decat daca lucrezi intr-un mediu deosebit de greu si astfel ai avea nevoie de reducerea efortului fizic. In rest, mergi cu Dumnezeu inainte si vei vedea rezultate de exceptie. Multa sanatate!

Ana

acum 13 ani

Pe langa tratement urmeaza un stil de viata sanatos, e foarte important si foarte util. Redu efortul de acasa daca crezi ca esit prea obosit, dormi mai mult, plimbari in aer liber,impaca-tecu ideea ca ai hepatita si nu te lasa prada, fa tot ce recomanda doctorii si ai sa scapi!