hepatita b

Hepatita

Postata de ioana ramona cu 14 ani in urma.

acu 6 luni am fost diagnosticata cu virusul hepatiteie b,nu de mult miam repetat analizele iar Ag HBs mia iesit tot pozitiv,Anti HCV si Ag HBe negativ,iar Anti-HB-c si Anti-HBe pozitiv,am mai facut si viremia si maiuiesit urmatoarele rezultate:incarcatura virala 11 029 copii ADN HVB/ml,3 234 UI/ml si sensibilitatea metodei:51 copii ADN HVB/ml,15 UI/ml.ce se poate face in acest caz?exista vreun tratament?

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

In acest caz trebuie sa luati legatura cu medicul gastroenterolog sau infectionist pentru atitudinea terapeutica corespunzatoare.