hepatita b

Hepatita

Postata de varadi1 cu 14 ani in urma.

as vrea un raspuns si eu am hepatita b dar transaminazele imi sunt normale se poate sa ma vindec de aceasta boala si as dori sa fac si un copil da nu stiu daca risc ceva

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Bainuiesc ca faci tratament pentru aceasta hepatita, da? Dupa ce te vei vindeca de aceasta boala sigur ca poti face si copii. Mult succes!!!!

floryny

acum 14 ani

Hepatita B = ficat bolnav, si asta inseamna ca transaminazele sunt crescute, ori la tine sunt normale acestea.

Daca anticorpii anti HBs sunt pozitivi inseamna ca ai avut o infectie si te-ai vindecat. Succes la cati mai multi copii.

licurici-miha

acum 14 ani

eu sunt intr-o situatie asemanatoare,sunt insarcinata in luna a opta si am transaminazele normale si virusul B pozitiv iar medicul mi-a spus ca trebuie sa nasc obligatoriu prin cezariana si sa nu alaptez copilul

manuela51

acum 14 ani

Da cum sa nu , dar sa tin regimul alimentar cat mai mult posibil si i-ti recomand un medicament 100% natural si anume : CATINOFORT cumparat de la plafar multa sanatate .