Hepatita B - tratamente naturiste si diete recomandate

Hepatita

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Sotul meu e bolnav cronic de hepatita B, fiind asa de 2 ani si jumatate. Ce se mai poate face?
Unde pot merge sa faca niste analize cu adevarat eficiente, care sa ne arate situatia exacta? Si un posibil transplant?

Raspunsuri (11)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Sotul meu e bolnav cronic de hepatita B, fiind asa de 2 ani si jumatate. Ce se mai poate face?
Unde pot merge sa faca niste analize cu adevarat eficiente, care sa ne arate situatia exacta? Si un posibil transplant?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am hepatita b si doresc sa stiu daca tratamentul cu gel de aloe vera este eficient in tratarea acesteia.

alin58

acum 15 ani

Pentru tratarea hepatitelor virale trebuie medicamente antivirale. Aloe vera nu e medicament.

TIMOFTE111886

acum 15 ani

este foarte bun [email protected] dar nu ori care

Claudiu86

acum 15 ani

Este foarte bun Sora mea il utilizeaza dar impreuna cu medicamentatia prescrisa de medic.Daca cineva spune ca acesta este suficient si vindeca afectiuni grave minte.Si eu il beau si stiu ce poate face.Nu este medicament si nu le poate substitui insa inlatura reactiile adverse ale acestora,fortifica organismul bolnav,este un adjuvant perfect iar daca se administreaza pentru preventie sau intretinere este si mai bine Daca vrei sa sti mai mult te sun sau vorbim [email protected] Sanatate ai grija de tine hepatita nu iarta

comentarii utilizatori

acum 15 ani

baietelul meu are 2,5 ani si a fost diagnosticat in urma cu sase luni cu hepatita b.am fost sfatuit sa ii fac interferon, ce credeti?Are sanse de vindecare?M-ai exista cazuri la astfel de varsta.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

spuneti-mi va rog, mi s-a descoperit hep B in urma cu un an, am tinut si tin regim, transaminazele au fost in jurul val 300, au scazut treptat chiar pana la 69, iar de o luna fac interferon si au crescut la 255 si a scazut WBC pana la 1,74, ce credeti ca este de facut, sa continuu tratamentul, mai am vreo sansa? la biopsie acum 8 luni, a fost prezenta si fibroza stadiul 3, ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

acum 2 ani mi-am facut anlize si mia iesit ca am hepatita b am prieten de patru ani si el nu are.si eu nu stiu ce fel de hepatita am daca se ia de ce el nu are va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti ce hepatita am si daca el nu are inseamna ca nu se ia?va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am fost depistat cu bacilul klebsiella spp,am urmat tratament cu antibiotice unasin si un a avut niciun efect.Cum pot scapa de acest bacil?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am hepatita b virala si as dori sa stiu daca se vindeca in timp?

vali

acum 13 ani

tratamentul cu interferon ... asta inseamna ca este vindecabila dar cu regim strict ... sa auzim numai de bine