Hepatita B si D

Hepatita

Postata de S.M cu 10 ani in urma.

Buna ziua , am hepatita B+D acum 2 luni am terminat tratamentul cu interferon care se pare ca n a avut nici un efect deoarece HBV ADN -HBQ 6000copii/ml nedetectabil limita de detectie 20Ul/ml , 116copiiADN /ml iar rezultatul la vibroscan 11.2 aproape dublu de la ultima investigatie .am ramas insarcinata la o luna dupa ce am terminat tratamentul cu interferon pegasys .vreau sa stiu ce riscuri vor fi asupra copilului si a starii de sanatate a mea si a bebelusului ...Va rog sunt disperata !! imi doresc un copil sanatos !!! cine imi poare recomanda un dr bun !!! Va multumesc din suflet !

Raspunsuri (4)

pucca2014

acum 10 ani

Buna,
Si eu am hepatita B si D insa din fericire mie mi-au iesit ceva mai mici valorile la viremii,chiar cea pt D nu s-a detectat deloc.Eu nu urmez nici un tratament la ora actuala,fac analize la 6 luni si merg cu ele la specialist.Daca imi spui te rog si de unde esti poate iti pot recomanda un dr bun pt boala asta urata...

Ciao,sanatate multa!

S.M

acum 10 ani

nici eu nu mai iau nici un tratament momentan in afara de Lagosa ,L-arginine si antioxidant Walmark.Locuiesc in Bucuresti si azi am primit o recomandare pt domnul Dr. Lemnete Gabriel Polizu . vreau un medic bun care sa ma monitorizeze pe timpul sarcinii.

Multumesc , multa sanatate !

corina cley

acum 10 ani

Iti recomand bio branul 1000, l`arginina, zeolit lichid, oxy dhq, si ph balancer

mama mea este cadru medical si a luat hepatita de la un pacient...

s-a tratat cu aceste produse.. dupa 3 luni se vad rezultatele

S.M

acum 10 ani

multumesc pt sfat dar momentan nu stiu daca am voie sa mai iau medicamente . azi voi merge la Dr Lemnete Gabriel la un consult sper sa fie totul ok !