hepatita b in sarcina

Hepatita

Postata de laurapatri cu 10 ani in urma.

buna ziua...acum 3 luni si putin am depistat k am hepatita b si eram insarcinata...mi-am facut viremia si mi-a iesit 1170...iar azi am fost la dr iar sa imi fac iar un set de analize printre care ma trimis sa imi fac si analiza pt hepatita d...decoarece acesta actioneaza cu hepatita b si cand mi-a facut prima oaraa analizele nu lucra....daca iese la rezultat k lucreaza si imi da tratament stiti cumva daca bebele ia hepatita de la mine?ast un ras va rog din suflet.

Raspunsuri (2)

hepatita

acum 10 ani

http://www.leacuri.net/html/pdf/hepatita.pdf

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exista riscul de transmitere a infectiei la fat insa pentru a diminua acest risc se administreaza copilului la nastere imunoglobuline si apoi se vaccineaza.