Hepatita B+D cu ciroza

Hepatita

Postata de mihaitaioan cu 11 ani in urma.

Buna
Este vorba de mama mea care in 2004-2005 a fost diagnosticata cu virusul B. Vreau sa precizez ca in 17 09 2012 in urma analizelor TGO= 156,9 TGP =169,8 PLT=119 .tratamentul cu interferon nu ia fost accceptat din cauza ca vieremia era sub 100000(in 2009). Vreau sa mentionez ca dupa depistarea virusului nu s-a urmat un tratament cum era recomandat din cauza problemelor financiare, a mai luat essentiale forte si lagosa. Despre regimul alimentar nu tine un regim strict, are picioarele cu edeme(umflate),mai nou se plange ca nu paote dormi noaptea si are ameteli cand se ridica din pat. Recent am auzit de la cineva despre HEPAMERZ . Ce parere aveti despre HEPAMERZ?
Sau ce medicament ar fi cel mai bun in situatia aceasta?
Va Multumesc.

Raspunsuri (5)

Cojoc Mihaela

acum 11 ani

Pentru ciroza iti recomand zeolitul lichid imbunatatit cu dhq, bio bran 1000 si L-arginina. Matusa mea a suferit de ciroza hepatica si i-am administrat ce am crezut eu ca e mai puternic si mai eficient. Lua foarte multe medicamente, care in loc sa ii sustina functiile ficatului, mai tare il imbolnaveau. Acum se simte foarte bine, nu mai foloseste nici un alt tratament.

CONSTANTA

acum 8 ani

Mihaela,
spune-mi te rog,de unde ai cumparat L-Arginina?
multumesc

marius

acum 11 ani

si a scapat de ciroza?

michelle30

acum 11 ani

Bolnava cu virus c fiind, dupa 2 luni jumate de tratament cu interferonat, ceaiuri hepatice, silimarina si essentiale, mi-a scazut viremia de la 825 000 cp , la 370 000 cp, va tin la curent...deci totusi traamentele naturiste dau roade...parerea mea personala...va tin la curent!!!dupa alte 3 luni imi voi repeta viremia!!!sanatate la toti!! produsul e bun ai la hep. d si b!!!

Claudia

acum 9 ani

Spuneti-mi si mie va rog ce ceaiuri beti si in ceproportii le amestecati daca le amestecati, si vreau sa mai stiu daca luati interferonatul compensat sau il platiti integral?de la ce furnizor este?multumesc frumos