Hepatita B cu activitate maxima

Hepatita

Postata de Vasile1984 cu 12 ani in urma.

ultimile rezultate 24 .02.2012 bilirubin tot 45,3: dir13.7; indir31.6; ALAT 356: ASAT 180;
ADN HBV 1 764 672 700copii.ml
HBsAg pozitiv si AntiHBe pozitiv spunetimi ce de facut cum de ajuns la niste rezultate bune am 28 ani nu cansum alcool si nu fumez.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului de boli infectioase sau unui medci gastroenterolog in vederea terapiei adecvate
hepatita cu virus VHB beneficiaza de tratament antiviral : peginterferon alfa-2, lamivudina, adefovirul si entecavirul.