HEPATITA B 2011 GYGY

Hepatita

Postata de aurelio cu 12 ani in urma.

Salut,va rog sa-mi dati citeva sugestii . Analizele :HBsAg- 0.1 negativ, HBsAc-355.80 pozitiv,HBcAc-7.1 pozitiv.Medicul mi-a spus ca am avut hepatita B dar a trecut .Sunt purtator "sanatos",exista riscul transmiterii, mai fac analize???

Raspunsuri (2)

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 12 ani

Nu, nu sunteti purtator. Ati avut boala, acum sunteti imunizat contra hepatitei B pentru toata viata si nu exista risc de a mai face boala, nici de a o transmite.

Aurelio

acum 12 ani

MULTUMESC PENTRU RASPUNS