Hepatita A

Hepatita

Postata de ErikaV cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am doua intrebari in privinta Hepatitei A. Acum o luna jumate am fost diagnosticata cu Hepatita A, ultimele analize au aratat ca toate valorile au scazut in limitele normale ac***a doar la GPT si GT sa mai scada inca 10-5 procente pt limita normala. Intrebarea mea este, ce ceai este benefic pentru ficat si daca in aceasta perioada atat de recenta de la incheierea acestui virus as ramane insarcinata, fatul ar fii afectat cu ceva ? Va multumesc in avans

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 10 ani

Silimarina din armurariu este un f. bun protector hepatic si regenerator al celulei hepatice. Se gaseste atat sub forma de capsule [ Hofigal ] cat si in diferite ceaiuri [ Fares] hepatoprotectoare.

ErikaV

acum 10 ani

Multumesc