hepatata b

Hepatita

Postata de monica1975 cu 10 ani in urma.

virusul hepatitei b se poate replica din cauza stresului? acum viremia e nedetectabila.

Raspunsuri (2)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Stress-ul de orice tip determina scaderea statusului imunitar, deci implicit, poate reactiva virusul.

monica1975

acum 10 ani

va multumesc,dar tot nu sunt lamurita de ce l-a atentionat pe el medicul. Sa nu contacteze alte boli? a zis ca e foarte predispus. Nu are legatura cu B-ul pe care il are deja nu?