help...

Hepatita

Postata de angi... cu 13 ani in urma.

Buna ziua,am fost diagnosticata cu hepatita b acuta in ianuarie 2010 ,am luat inainte LAGOSA si ZEFFIX,pentru scaderea transaminazelor,ultima oara mi-au iesit 35,continui tratamentul cu doar cu ZEFFIX,asa mi-a recomandat D-na doctora,are ceva daca continui si cu LAGOSA,asta dupa ce am luat 2 luni doar zeffix,mai am 1 luna ,dupa care fac analizele sa vad daca mai am virusul b,in cazul in care il mai am,este posibil sa devina hepatita cronica? multumesc ....

Raspunsuri (3)

Bacu Crina

acum 13 ani

Lagosa nu poate decat sa te ajute, ai grija cu intreruperea zeffixului, sa nu o faci fara ca medicul sa stie si sa le iei cum ti le-a recomandat....

Amen

acum 13 ani

Am o prietena care e infectata cu acest virus. Cum trebuie sa ma feresc sa nu il iau si eu?

gabi

acum 13 ani

nu se transmite decat prin singe.nu-ti fie frica