Galben la ochi

Hepatita

Postata de nuconteaza12345 cu 8 ani in urma.

Buna seara. Am 17 ani si de ceva vreme mi se tot spune sa fac un control deoarece am galben la ochi. Eu nu am bagat in seama si de fiecare data am zis ca nu e nevoie, necrezand ca eu chiar pot sa am vreo boala (hepatita) . Din curiozitate, am cautat pe internet mai multe informatii, iar eu am semnalat 2 dintre simptomele hepatitei B : acest galben la ochi si starea de oboseala. Rareori si dureri abdominale. Cum pe internet scrie ca aceasta boala nu iti da semne ca esti bolnav si unii oameni o descopera dupa multa vreme, m-am cam speriat. Ar trebui sa merg la control? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

SonyMarika

acum 8 ani

In prima faza nu exista simptome , cu cat timpul trece si ficatul este mai afectat apar si simptomele . Urgent la medic !