Florin T

Hepatita

Postata de Florin Ovidiu cu 7 ani in urma.

Ce inseamna Antigen HBs pozitiv(cutt-off 0,064 d.o 3,958)?
aste este trecut pe buletinul de analize primit dupa o donatie de sange.

Raspunsuri (1)

Dr.Chiriac Stefan

acum 7 ani

Buna ziua, va rog sa postati valoarea superioara admisa de laborator precum si valoarea obtinuta din proba donata. In cazul unor valori pozitive ale AgHbs este necesara realizarea profilului complet pentru hepatita B, precum si excluderea infectei cu virusul hepatitei C si VIH, alaturi de completarea analizelor cu un bilant hepatic complet. In acest scop va recomand sa va programati un consult gastroenterologic.