Fibroza hepatica stadiul 4

Hepatita

Postata de JoaJJ cu 9 ani in urma.

Buna seara! Tatal meu are Hepatita C si tocmai a descoperit ca are fibroza hepatica stadiul 4. Mentionez ca nu mai bea alcool deloc de aprox 7-8 ani si tine un regim alimentar destul de strict. Imi puteti spune ce tratament ar mai putea urma si ce sanse de viata ar avea cu acesta si , de asemenea, daca ar fi bine sa ne focusam mai mult pe varianta unui transplant? Ce sanse sunt ca un membru din familie sa fie compatibil? Va multumesc!

Raspunsuri (9)

Gamboveanu Ariana

acum 9 ani

iti recomand un tratament minune pentru afectiuni la ficat.. de ce zic minune? pentru ca socrul meu a scapat de ciroza in ultimul stadiu fara sa faca terapii cu radiatii si alte minuni...

tratamentul consta in:

- bio bran 1000 - 3 pliculete pe zi - (30 de pliculete -ajung 10 zile - 470 ron cutia cu 30)

-zeolit lichid dhq 60 ml - (20 de sprayuri de 3 ori pe zi sub limba -1 flacon 400 ron , trebuie cam 3-4 pe luna)

-arginina - 2 capsule pe zi - 88 ron cutia cu 100 capsule

-oxy dhq - 15 picaturi sub limba - 235 ron sticla- trebuie 2 pe luna

- ph banalcer -8 capsule pe zi - 175 ron cutia/ 3 cutii pe luna

Tratamentul trebuie tinut cu regim alimentar pe o perioada de 3 luni de zile.

Mirela Constantin

acum 9 ani

de unde ai luat aceste produse? presupun ca in farmacii nu se gasesc aceste suplimente..sau da?

mn_cristina

acum 2 ani

Buna ziua, va rog sa îmi sunteți la ce medic. Mers socrul dumneavoastră? Eu sunt din Bucuresti și am și eu ceva probleme cu ficatul îmi ies din analize! Multumesc mult!

Gamboveanu Ariana

acum 9 ani

www.zeolite.ro , ***.ro

NICOLETA

acum 9 ani

frate....de ce draq nu mergeti la doctor?
pentru hepatita c exista interferon altfel nu scapa decat cu pamant galben si lopata
mergeti la doctor k de aia exista medici...faceti tratamente dupa ureche si va vaitati k a murit saracu si putea s mai traiasca
repet.....MERGETI LA DOCTOR!

JoaJJ

acum 9 ani

Nicoleta, eu spun ca daca nu stii situatia mai bine nu comentezi. Tratament cu interferon a facut si nu a reactionat bine la el. La medici merge, eu caut si alte informatii pe langa ceea ce face deja. Decat sa '' deschizi gura '' si sa spui lucruri rele si care nu isi au rostul mai bine treci mai departe si iti vezi de treaba. ;) Lucruri bune si de folos nu ai fi putut spune

Adelina

acum 7 ani

Vezi ca acum a aparut pe piata Harvoni care eradichezza virusul C. Daca are deja F$ trebuie sa te grabeste maxim sa i-l procuri. Nu vreau sa te descurajez dar este foarte scump, acum caut si eu o varianta pentru el, in Germania ptr o cura completa probabil undeva la 50.000 de euro, au aparut si generice pentru acest emdicament facute in India, mai iefine, dar trebuie maxima documentatie si atentie. Succes!

Adelina

acum 7 ani

PS, pentru generice cel facut in India este Hepcinat LP, aceleasi substante active aceleasi proportii, sau Twinvir facut in Bangladesh. Hepcinat este facut cu acordul firmei farmaceutice producatoare de Harvoni dar...sistemul medical in India sa zicem ca e in criza deci mare, mare atentie de unde procuri. Si eu caut...

stefan

acum 7 ani

Și eu am ciroză hepatică din cauza virusului C. Am făcut tratament gratuit(plătit de CAS) cu Viekirax, Exviera și Ribavirină care a durat 12 săptămâni(început în 12 aprilie și terminat în 4 iulie). Mă simt minunat, nu am avut nici o reacție negativă. Săptămâna viitoare voi avea rezultatul Viremiei, care la începutul tratametului a fost 34.929 UI/ml. Cine dorește mai multe detalii: tel. 0751752825.