exista semne de intrebare in cepriveste o hepatita virala?

Hepatita

Postata de lucki cu 12 ani in urma.

valori electroforeza
albumina - 51,77
alfa1 -3,69
alfa 2 - 14,70
beta1 -10,60
beta2 -4,26
gama - 14,88
rap A/G - 1,1
tgo - 14
tgp - 10

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Pentru depistarea unei hepatite virale e necesar efectuarea unor markeri virali ca AgHBs, Ac antiHCV. Valorile transaminazelor sunt normale, cat si electroforeza proteinelor serice.

lucki

acum 12 ani

multumesc d-nei dr. Irina Cristian, o sa fac si cele doua teste, dar voiam o confirmare privind valorile de la electroforeza. pentru ca intervalele de referinte difera de la cabinet la cabinet.Bine ca sunt bune.