exista malformatii la hepatita b acuta

Hepatita

Postata de raisaioana cu 14 ani in urma.

exista riscul ca fatul sa se nasca cu malformatii daca mama a fost internata la spital la 12 saptamanii cu un tgp 2700 si o depistare de hepatita acuta?

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Orice infectie acuta in primul trimestul de sarcina prezinta risc pentru fat. Consulati medicul ginecolog care va dispensarizeaza pentru aprecierea acestui risc.

Apetroaie Mihaela

acum 14 ani

sunt insarcinata in 26 saptamani .am facut analizele pe la trei luni si atunci am aflat ca am hepatita b .copilu va avea si el hepatita b .sau ca fatul sa se nasca malformatii ..va rog sami spuneti .va multumesc mult