e posibil sa am hepatita b?

Hepatita

Postata de broscutza321 cu 13 ani in urma.

mi-am facut o testare de rutina, la care astazi am primit rezultatele: antigen HBs, ELISA-clt, GBC, ETI-MAX REZULTAT "NEGATIV", interval biologic de referinta "NEGATIV" ; antigen HBs, ELISA, DIASORI, ETI-MAX REZULTAT "SLAB POZITIV", interval biologic de referinta "NEGATIV". Pentru ca m-am speriat, imediat am mers la medic, unde am facut un test rapid pt HBs, care a iesit negativ. Ce sa cred? transaminazele sunt normale, GGt normal. Maine merg la o alta clinica sa fac din nou testele. la ce sa ma astept? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

Ar trebui verificaţi şi Ac anti-HBs. Detectarea acestora ar reprezenta existenţa imunităţii. Personal cred că nu ar trebui să fiţi îngrijorată

broscutza321

acum 12 ani

pff, sa speram. azi mi-am facut analizele si maine iau rezultatul. multumesc frumos