e ingrijoratoare hemoragia in cazul hepatitei?

Hepatita Hemoragia digestiva superioara

Postata de dumbisi cu 14 ani in urma.

doresc sa stiu cat de grava este hemoragia digestiva in cazul unei hepatite B cronice? asta reprezinta un stadiu al bolii? cat de grav e?ce se poate face in acest caz?

Raspunsuri (3)

clara

acum 14 ani

Suferi de hemoragie digestiva?

ioana sandu

acum 14 ani

Sa inteleg ca ai hepatita B sau suferi de hemoragie digestiva? Astept raspuns.

ana

acum 14 ani

hemoragia digestiva poate aparea ca urmare a ruperii varicelor gastro-esofagiene din ciroza dar si in cazul unui ulcer.Cauza hemoragiei se poate determina numai in urma unei endoscopii digestive superioare.