dati-mi un sfat ,va rog!

Hepatita

Postata de stlgaby cu 12 ani in urma.

acum sase saptamini am avut doua nopti cu dureri sfisietoare de stomac, cind dimineata urmatoare am varsat am plecat la urgente , la analize mi-a iesit transaminaza 970 pentru care am fost internata la infectioase, perfuzii,arginina dar antigenii pt hepatitele virale a,b,c negativi.Mi s-a spus ca e hepatocitoliza si colecistita alitiazica, iar transaminaza scazuse dupa 14 zile la 60.de atunci tin regim alimentar si iau hepatoprotectoare;acum doua zile am avut tot noaptea aceiasi durere ingrozitoare de stomac.am facut ecografie abdominala, ficatul normal,splina normala,transaminaza 300.Ce pot face?

Raspunsuri (1)

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Ar trebui sa va adresati unui serviciu de gastroenterologie. Daca s-a exclus o cauza toxica, o ipoteza care ar merita investigata este hepatita autoimuna.