Daniel D

Hepatita

Postata de Daniel D cu 13 ani in urma.

Buna ziua. La un control medical la locul de munca in urma analizelor am aflat ca sunt purtator de virus hepatic B . Am primit recomandare de la medic sa am de acum incolo o alimetatie sanatoasa si mi s-au explicat de altfel caile de transmitere a virusului , printre care si ce sexuala. Am 24 de ani , si peste ceva timp ma gandesc sa ma casatoresc , prietei mele nu i-am spus si nu am de gand nici in ruptul capului sa-i spun aceasta problema a mea , dar daca pe viitor voi avea copii care vor fi repercursiuniile ?! Va multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Ti se pare normal sa nu ii spui? Crezi ca nu se va simti tradata in ziua in care isi va face analizele si isi va da seama ca a luat de la tine? Sper ca faceti sex protejat, ac***a in vedere ca nu erati amandoi la zi cu analizele.
Copilul poate sa mosteneasca si poate sa nu mosteneasca. Infectia cu Hepatita B poate avea ca si consecinte de la moartea fatului in uter la nici o consecinta.
Nu inteleg de ce oamenii nu folosesc prezervativ!

carlamihai

acum 13 ani

buna seara Daniel! numai moartea nu are rezolvare. in schimb ,cu putina imaginatie,se poate rezolva o problema destul de grava .contacteaza-ma id-ul meu adnana_2967.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Va pot ajuta in rezolvarea problemei de sanatate. Daca doriti sa discutam scrieti-mi pe e- mail [email protected]. Daca imi lasati un nr, de telefon pot sa va contactez eu.
Va doresc multa sanatate.

alina v

acum 13 ani

Prietenei tale poti sa-i spui sa se vaccineze.Din fericire exista vaccin impotriva vir hep b.Nu-i minunat?
Astfel, ea nu va avea nicio problema, din contra va fi protejata si fata de tine si fata de alte persoane purtatoare.
Eu am luat virusul de la un salon de manichiura, daca eram vaccinata.....?

Te rog sa fi fericit!

Daniel D

acum 13 ani

Exista tratament ceva pentru a putea elimina virusul?
Medicul nu mi-a raspuns nici da nici ba , mi-a zis sa tin regim alimentar sa-mi protejez ficatul ... dar sincer sa-ti spun imi este imposibil pentru ca lucrez intr-un colectiv sh mananc la cantina cu toata lumea alta solutie nu am deoarece sunt la mare distanta de casa cu saptamanile ; tu de cat timp ai virusul?