daca am voie ...

Hepatita

Postata de Paula-Cristina cu 12 ani in urma.

in cazul unui apces la dantura am voiee sa eau antibiotic fiind diagnosticat cu hepatita c si terminand tratamentul cu interferon.In urma tratamentului a esit viremia detectabila iar......Nu stiu daca am voie sa eau antibiotic pt infectiea danturiii???
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Pot fi administrate anumite antibiotice şi anume cele care nu au metabolizare hepatică

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

inainte de a incepe un tratament antibiotic, trebuie sa va prezentati la medicul stomatolog pentru un diagnostic corect al afectiunii ce a cauzat acel abces. in lipsa unui tratament stomatologic corect, antibioticele vor stopa abcesul doar pe moment, si asta doar in cazul in care luati un antibiotic adecvat.

va urez o zi buna