Dacă am hepatită b pot sa ma angajez sau pot sa primesc pensie de BOALA. AJUTATIM

Hepatita

Postata de MembruMobileApp1497814472 cu 6 ani in urma.

AJUTATI MA VA ROG CU ACEASTA INTREBARE. EU IMI DORESC SA LUCREZ,DAR AM INTELES CA DACA AI ACEAST VIRUS NENOROCIT GREU TE ANGAJEAZA, VA MULTUMESC.

Raspunsuri (2)

anonim_330022

acum 6 ani

Nu este adevarat...stati linistit /a .... hepatita B nu va impiedica sa va angajati in diferite domenii , si oricum despre dosarul dvs medical stie doar medicul si dvs , -a avea hepatita nu e o piedica sa va angajati -veti avea fisa de aptitudine cu dispensarizare la medicul specialist -adica sa urmati un regim dietetic si tratament medicamentos

MembruMobileApp1497814472

acum 6 ani

Dacă am hepatită b cu viremie aproape nedectabila am sanse sa mA angajez oriunde?