Cum se trasmite virusul hepatite C

Hepatita

Postata de manuela51 cu 14 ani in urma.

Cum sa te feresti de o persoana bolnava de hepatitc C cu virus .Va multumesc

Raspunsuri (2)

magyval

acum 14 ani

Atat timp cat sangele tau nu intra in contact cu sangele persoanei bolnave nu este nici o problema. Pentru a evita un astfel de contact nu trebuie sa folositi in comun aparate de ras, trusa de manichiura/pedichiura, seringi sau ace de seringa, ranile sau leziuni ale pielii trebuie pansate, etc.

suvita

acum 14 ani

am aflat ca am hcv,acum10ani din intimplare.am facut trat cu interferon si ribavirinatimp de 1 an. la 6 luni,la control am avut viremia 100000. .analizele sunt bune,valori normale.ce-mi puteti spune,in ceea ce inseamna evolutia in timp,ce trebuie sa urmarescsi cit de des sa fac controale,si in ce constau. doresc sa primesc pe email,parerea unui madic. multumesc.