Cum scap si eu de hapatita C?

Hepatita

Postata de membru257060 cu 10 ani in urma.

Eu am 53 ani. în urma cu un an am fost depistata cu hepatita C.tratamentul care îl iau este Silimarina milc.Tratamentul pe care il iau e bun pentru hepatita C? Ce imi recomandtai Dv?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Silimarina este un hepatoprotector insa nu vindeca hepatita C.
Singurul tratament eficient este cel antiviral ( inteferon, ribavirina, etc). Pentru a beneficia gratuit de acest tratament este nevoie sa indepliniti anumite criterii;in acest sens, este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog .

Simona Marin

acum 9 luni

Acela nu este un tratament ... este doar un simplu supliment alimentar...mergeti la infectioase la matei balș și interesativa de Doctor Adrian Abagiu . Sanatate 🙏❤️🕊