Cum pot trata anemia aparuta in tratarea hepatitei cronice b+d,fibroza 4?

Hepatita

Postata de Utilizator11562619120 cu 4 ani in urma.

Buna ,as avea nevoie de ajutor daca se poate din partea unei persoane avizate in domeniu.
Mama mea este bolnava de hepatita cronica b +d,a urmat interferon de 2 ani insa in urma cu 3 luni analizele au aratat o scadere mare a hemoglobinei..S-a intrerupt tratamentul cu interferon si merge doar cu pastile Ursofalk..Ce as putea sa ii iau ca si suplimente de fier permise??deja anemia este instalata,ameteste ,este palida si slabita.Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11568061015

acum 4 ani

Am fost diagnosticat si eu cu hep b si d cronica...trebuie sa incep tratamentul cu interferon.Sincer,mi e cam teama...Vroiam sa va intreb,pt ca ati trecut prin asa ceva,care sunt reactiile adverse?E dificil de tolerat?imi puteti da mai multe detalii?