Ciroza sau nu ?

Hepatita

Postata de [email protected] cu 9 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc Maria si am 47 Ani, In urma efectuarii unor analize de sange
GAMA GT = 85
TGO = 34
TGP = 66
HBS = NEGATIV
HCV = NEGATIV
DACA POATE CINEVA SA-MI SPUNA CAUZA ACESTOR ANALIZE MARITE
MA INSPAIMANTA GANDUL SA NU AM CIROZA SAU LA PANCREAS
VA ROG CATEVA SFATURI
MENTIONEZ CA IN 2012 AM FOST OPERATA DE FIERE , VA MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Analizele sugereaza o afectare hepatica. Markerii de hapatita B si C sunt negativi.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare suplimentara.

[email protected]

acum 9 ani

VA MULTUMESC

[email protected]

acum 9 ani

CA SI HEPATOPROTECTOARE CARE SUNT INDICATE SI DACA MA AJUTA
VA MULTUMESC

Adrienne

acum 9 ani

Cel mai bun protector hepatic este silimarina. Aceasta poate fi obtinuta si pe cale sintetica dar cele mai bune efecte, in terapie ,le are silimarina extrasa din armurariu. Citeste prospectul de la ARMUHEP capsule de la Hofigal.