cie ce stiti despre hepatita b ajutor

Hepatita

Postata de viorica85152754 cu 14 ani in urma.

sutul meu are urmatoarele rezultate l analize
HBV HBs Ag pozitiv
anti HBc pozitiv
anti HBs negativ
medicul de familie a spus sa ne adresam la specialist pentru a ne spune concret ce este iar la specialist (in Canada ) ne-au anuntat ca este o lista de steptare de 8 luni de zile
acum nu stim ce sa facem dupa toate informatiile de pe net este ceva grav ce-ar trebui sa facem in 8 luni de zile pina ne vine rindul la specialist
Mersi celor care ne pot ajuta si sanatate

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Te sfatuiesc sa intri si sa completezi o fisa medicala pe acest site, aici un specialist iti va raspunde la toate intrebarile tale, cred ca asa e cel mai bine si nici nu vei astepta asa mult timp

lungu rodica

acum 8 ani

Buna ziua! Am facut un examen si am primit urmatoarele rezultate, ajutati-ma sa le descifrez!
Antigen HBS 0.14, negativ
Anti HBs 4.10, pozitiv
AntiHBc total 1.52 pozitiv
Anti HCV total 0.01, negativ