ce sa fac?

Hepatita

Postata de nicolasstan cu 10 ani in urma.

am si eu o intrebare,acum doua saptamani am fost diagnosticat ca purtator al virusului hepatitei b,sunt sub tratament cu baraclude si ursofalk.acum 2 zile m-am ales cu o raceala.stiu ca nu este bn sa iau paracetamol,ce medicamente imi recomandati si exista vreo sansa ca aceasta raceala sa complice lucrurile in legatura cu hepatita mea?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca functia hepatica este in limite normale ( TGO, TGP), 2-3 cp de paracetamol pe zi pe o perioada scurta de timp nu prezinta nici-un pericol.